Yhdistys

Glossan hallitus 2018

  • Kirsi Kanerva, FT (TY), puheenjohtaja: ktkane(at)utu.fi
  • Katja Fält, FT (JY), varapuheenjohtaja: katja.j.falt(at)jyu.fi
  • Olli Lampinen-Enqvist, TM (HY), sihteeri: olli.lampinen(at)helsinki.fi
  • Lauri Hirvonen, FM (HY), taloudenhoitaja ja jäsensihteeri: lauri.hirvonen(at)helsinki.fi
  • Anita Geritz, hum. yo. (HY), tiedottaja: anita.m.geritz(at)helsinki.fi
  • Maria Kallio, FM (TY): makalli(at)utu.fi
  • Karolina Kouvola, TM (HY): karolina.kouvola(at)helsinki.fi
  • Marika Räsänen, FT, dos. (TY): marras(at)utu.fi
  • Tapio Salminen, FT (TaY): tapio.salminen(at)uta.fi

Varajäsenet

  • Leena Enqvist, TM, HuK (HY): leena.enqvist(at)helsinki.fi
  • Jenni Kuuliala, FT (TaY): jenni.kuuliala(at)uta.fi
  • Lauri Ockenström, FT (JY): lauri.ockenstrom(at)jyu.fi
  • Sanna Supponen, FM, teol. yo. (HY), tiedottaja (fb, twitter): sanna.supponen(at)helsinki.fi

Yhdistyksen osoite on Glossa ry, Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki.

Edelliset hallitukset | Yhdistyksen säännöt | Glossan syntyhistoria |