Yhdistys

Glossan hallitus 2021

  • Sanna Supponen, FM (HY), puheenjohtaja: sanna.supponen(at)helsinki.fi
  • Olli Lampinen-Enqvist, TM (HY), varapuheenjohtaja: olli.lampinen(at)helsinki.fi
  • Katja Fält, FT (JY): katja.j.falt(at)jyu.fi
  • Anita Geritz, HuK (HY), tiedotusvastaava: anita.m.geritz(at)helsinki.fi
  • Lauri Ockenström, FT (JY): lauri.ockenstrom(at)jyu.fi
  • Saku Pihko, FM (TaY): saku.pihko(at)tuni.fi
  • Kirsi Salonen, FT, OTT (TY): kirsi.l.salonen(at)utu.fi
  • Tapio Salminen, FT (TaY): tapio.salminen(at)uta.fi
  • Henna Paasonen, FM, sihteeri, Glossae-blogin päätoimittaja: henna.paasonen(at)luukku.com

Varajäsenet:

  • Leena Enqvist, TM, HuK (HY): leena.enqvist(at)helsinki.fi
  • Antti Ijäs, FM (HY): antti.ijas(at)helsinki.fi
  • Karolina Kouvola, TM (HY): karolina.kouvola(at)helsinki.fi
  • Tia Niemelä, FM (HY), taloudenhoitaja ja jäsensihteeri: tia.niemela(at)helsinki.fi

Edelliset hallitukset | Yhdistyksen säännöt | Glossan syntyhistoria |