Yhdistys

Glossan hallitus 2020

  • Kirsi Kanerva, FT (HY), puheenjohtaja: kirsi.kanerva(at)helsinki.fi
  • Olli Lampinen-Enqvist, TM (HY), varapuheenjohtaja: olli.lampinen(at)helsinki.fi
  • Katja Fält, FT (JY): katja.j.falt(at)jyu.fi
  • Anita Geritz, HuK (HY), tiedotusvastaava, Glossae-blogin päätoimittaja: anita.m.geritz(at)helsinki.fi
  • Lauri Ockenström, FT (JY): lauri.ockenstrom(at)jyu.fi
  • Saku Pihko, FM (TaY): saku.pihko(at)tuni.fi
  • Marika Räsänen, FT, dos. (TY): marras(at)utu.fi
  • Tapio Salminen, FT (TaY): tapio.salminen(at)uta.fi
  • Sanna Supponen, FM, (HY), taloudenhoitaja ja jäsensihteeri, tiedotustiimi: sanna.supponen(at)helsinki.fi, glossatalous(at)gmail.com

Varajäsenet

  • Henna Paasonen, FM (HY), sihteeri: henna.paasonen(at)luukku.com
  • Leena Enqvist, TM, HuK (HY): leena.enqvist(at)helsinki.fi
  • Antti Ijäs, FM (HY): antti.ijas(at)helsinki.fi
  • Karolina Kouvola, TM (HY), tiedotustiimi: karolina.kouvola(at)helsinki.fi

Yhdistyksen osoite on Glossa ry, Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki.

Edelliset hallitukset | Yhdistyksen säännöt | Glossan syntyhistoria |